Астрономічна обсерваторія

Мрієте про небо та захмарні висоти чи вечірню прогулянку під зорями? Тоді пропонуємо Вам надзвичайно цікаві екскурсії Астрономічною обсерваторією Львівського національного університету імені Івана Франка, де Ви зможете наблизитися до зірок і спостерігати за ними крізь призму телескопа. Наша Астрономічна обсерваторія заснована у 1771 році є першою та найповажнішою на території України, однією з найдавніших у Європі. Сучасними напрямками досліджень Астрономічної обсерваторії Львівського університету є фізика Сонця, яку започаткував Володимир Степанов, фізика зір і галактик Еуґеніуша Рибки і Ярослава Капки, а на початку уже ХХІ століття розпочато дослідження у сфері релятивістської астрофізики та космології. Комплекс телескопів, що є у реєстрі наукових об’єктів обсерваторії,  становлять національне надбання України. 

Після заходу сонця, за умови безхмарного неба проводяться екскурсії Астрономічною обсерваторією для організованих груп до 10 осіб. За допомогою телескопів заміської станції спостережень у смт. Брюховичі (вул. Нова, 7) та міського майданчика, який знаходиться у Львові на вулиці Кирила і Мефодія, 8 Ви зануритеся у дивовижний космічний світ,  спостерігатимете за активністю зірок та скупченням сузір’їв,  розміщенням штучних і небесних супутників, “життям” галактик та фізичними процесами в Сонячній системі. Також на території Астрономічної обсерваторії проводяться екскурсії-лекції в денний час для школярів. Вам розкажуть про історію заснування та діяльність обсерваторії, покажуть короткометражні тематичні фільми, а висококваліфіковані астрофізики дадуть відповідь на усі Ваші запитання. 

Вартість екскурсії тривалість 1 год. для групи із 10 осіб становить 1050,00 грн. Оплата здійснюється через будь-яке відділення Ощадбанку або інтернет-банкінг на рахунок Університету:

Поточний рахунок: UA068201720313281002202001061
Одержувач платежу: Львівський національний університет імені Івана Франка
Банк отримувача: ДКСУ м. Київ
Код установи банку/МФО: 820172 
Ідентифікаційний номер/ЄДРПОУ: 02070987
Призначення платежу: Астрономічна обсерваторія, екскурсії

Детальніше ознайомитися з історією та структурою обсерваторії, діяльністю наукових відділів,довідатися про наукові семінари, новини астрономії можна на сайті https://astro.lnu.edu.ua/