Музей історії Університету

Історію та сьогодення академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка досліджує Музей історії. У ньому зберігають захопливі свідчення про формування Духу, Науки, Думки та Волі Університету.

Експонати розташовано у двох виставкових залах. У першій на карто-схемах відвідувачі музею мають змогу побачити, як переплелися традиції європейських університетів, братських шкіл в Україні та єзуїтських академій у Польщі. У музейних вітринах зібрано унікальні речі: велика кругла печатка медичного факультету Львівського університету (1784р.), диплом доктора права Андрія Чайковського, прижиттєві та пізніші видання творів Івана Франка, церемоніальні інструменти, якими урочисто закладено будинок Крайового сейму Галичини та Волині (тепер – головний корпус Львівського національного університету імені Івана Франка), ювілейні медалі та інші відзнаки, студентські документи з кінця ХІХ – першої третини ХХ ст., багато іншого. Великий інтерес викликає портретна галерея ректорів Львівського університету та колекція старовинних наукових та навчальних приладів.

Друга зала присвячена історії Львівського університету, уже під патронатом Івана Франка. В експозиції бачимо перші повоєнні видання Університету, нагороди за наукові досягнення, за спортивні перемоги, подарунки з університетів багатьох країн світу.

Щиро запрошуємо усіх охочих познайомитися з історією Львівського університету!

Контактна особа:
завідувач музею
Гудима Юрій Володимирович
тел.:  (032) 239-45-29
E-mail:
yuriyhudyma@gmail.com